Není žádným tajemstvím, že českým rodinám vládnou ženy. Řada činností, které jsou mnohými doposud vnímány jako ryze „mužské záležitosti“ nyní přechází pod vedení žen. Ženy kromě tradičního zařizování všeho spojeného s domácností přebírají i péči o rodinné finance. Právě na ně často padají i starosti spojené s vyřizováním hypotéky, případně vyřízení lepších podmínek při konci fixačního období.

Práce, děti a kde vzít ještě čas na chození po bankách?

Máme pro vás dobrou zprávu. Při prvotních úvahách o hypotéce či jejím refinancování je vhodné navštívit nějakou z online kalkulaček hypotéky, s pomocí níž lze velice rychle, jednoduše a nezávazně zjistit, kolik ušetříte v následujících letech, pakliže si hypotéku refinancujete ve stávající bance či přenesete do jiného finančního domu. V této fázi si žena vystačí pouze s počítačem připojeným k internetu a šálkem kávy, který pomůže udržet pozornost při procházení a zvažování jednotlivých nabídek.

Refinancování hypotéky by mělo pro další fixační období zajistit výhodnější podmínky pro splácení dosavadního hypotečního úvěru a tedy i přinést nějakou úlevu pro rozpočet domácnosti třeba v podobě nižších měsíčních splátek. Namodelování podmínek v hypoteční kalkulačce je čistě na vás, určitě se vyplatí vyzkoušet různá nastavení jednotlivých zadávaných parametrů, třeba některá z vyzkoušených variant bude výhodnější. Samozřejmě není nutné vyřídit všechno hned během jednoho odpoledne, pokud vám do konce fixace zbývá dostatek času, můžete postupně, když budete mít chvilku, porovnávat různé nabídky.

Online nástroje mívají ale i další výhody – často bývá možné získat výhodnější úrokovou sazbu než na pobočce. Refinancování hypotéky je i v tomto případě realizováno  za pomoci osobního bankéře, ovšem s tím rozdílem, že s ním vše potřebné vyřídíte pohodlně z domova a nemusíte si brát volno v práci či zajišťovat hlídání pro děti, abyste mohli dojít na pobočku.

Hypotéka nemusí být peněžním produktem, který bude dlouhodobě omezovat váš rodinný rozpočet. Stejně tak vyřízení jejího refinancování nemusí pro ženu nutně představovat komplikaci jejích plánů a lze vyřídit v klidu, třeba při pití odpolední kávy, nebo večer v klidu při sledování televize.

Chytré ženy vědí, jak na to!

Categories: Zajímavosti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *