Nejprve jsme si načetli spoustu zajímavých článků, ve kterých jsme objevili i dřez Blanco. Jeden z inspirujících článků je TENTO. 

Našich pět P

Díky těmto informacím jsme si uvědomili, že má všech pět P – tedy velmi snadnou údržbu, trvalejší pěkný vzhled a také ho lze barevně doladit s interiérem. Je možno si vybrat mnoho zajímavých tvarů, doplňků, je odolný a masivní. Pokud bychom preferovali větší dřez, tak by mohl posloužit i jako pracovní plocha, která je opět snadná na údržbu. Stačí ho jednou týdně vyčistit, buď Savem nebo kyselinou citronovu, která spolu se Savem pomůže očistit skvrny po kávě nebo po červeném vínu (které mohou být na hodně světlém granitovém dřezu viditelné). A konečně pokud by byl ve špičkové kvalitě, pak by měl také antibakteriální vlastnosti. A co cena? Možná budete překvapeni, ale i značkové granitové dřezy jsou více méně srovnatelné svou cenou s nerezovými kvalitními dřezy.

Jak poznám, že jde o kvalitní granitový dřez?

Co to vůbec je ten granitový dřez? Někteří obchodníci jej používali pro označení dřezů vyrobených z plastu, které mají jen povrchový nástřik, je spojen s méně odolnými polyesterovými pojivy. Slovo granitový ale v praxi znamená, že dřez má perfektní vlastnosti díky dobré technologii výrobce, a tak mezi nejlepšími stále přetrvává německý Shock s jeho patentovanými materiály Cristalite Plus a Nanogranit Cristdur. Granitový dřez je dobré si osahat. Nekupujte dřez, kde není jasně napsáno, kdo je výrobcem a kde ho vyrábí.  Na toto se můžete zeptat a ověřit si je na internetu. 

Můj favorit

Pojďme se teď podívat na různé druhy granitových dřezů. Granitový dřez byl mojí prioritou, protože jsou, jak již jsem psala, velmi odolné, mohla jsem si vybrat z velké nabídky barev a moc se mi líbily opět dřezy Blanco ze speciálního kompozitního materiálu SILGRANIT® PuraDur® II.  A tak jsem se nemusela bát, že by byly dřezy málo odolné proti nárazu, lomu, špíně nebo proti chemickým prostředkům, vydrží i do teploty dvě stě osmdesát stupňů Celsia.

Hodně mi při výběru dřezu pomohl i TENTO článek. Protože i když jsem věděla, jaký chci materiál, tak jsem se setkala s další nabídkou:

  • Granitové dřezy s odkapem – ten se mi líbil, ale zabíral hodně místa
  • Grantiové dřezy s vaničkou a odkapem – ideální kombinace do velkých prostor
  • Granitové dřezy rohové – bude to pro vás náročnější se k němu dostat
  • Granitové jednodřezy hranaté – moje rada zní: vyberte si takový tvar dřezu, na který jste zvyklí
  • Granitové jednodřezy kulaté – vejde se do nich méně než do hranatých, ale kdo je na ně zvyklý, může si ho zvolit
  • Granitové dřezy s vaničkou – ty se staly naší prioritou
  • Granitové dvoudřezy – pokud doma nemáte myčky, tak je vřele doporučuji, budete je potřebovat
  • Granitové dvoudřezy s odkapem – pokud máte obrovskou kuchyni a vaříte pro hodně lidí, a zároveň nemáte myčku, pak byste je mohli potřebovat

Dřez s vaničkou je nejvhodnější pro naši kuchyni

Nakonec jsme se rozhodli pro dřezy s vaničkou, která slouží k odkapávání zeleniny nebo příborů, zkrátka něčeho menšího. Protože k většímu nádobí jsme měli určenou myčku. A taky v kuchyni nezůstalo tolik místa, jak bych si sama přála, takže jsme se rozhodli pro větší pracovní plochu (s vybavením nám pomohl web https://bonio.cz/), varné centrum a na samotné mycí centrum, tedy na náš dřez zbylo právě tolik prostoru, aby se tam vešel krásný granitový dřez s vaničkou. Hezky se nám hodil k již vybrané kuchyňské baterii Blanco, a to jak svým designem, tak svým provedením a velikostí. 

Co říkáte na granitové dřezy? Máte je někdo, a jak jste s nimi spokojeni? Souhlasíte s tímto článkem, nebo byste k němu dodali své poznámky? Budu ráda za každou podnětnou diskusi.

 

Categories: Zajímavosti