Bílé zuby, které jsou odhalené v úsměvu, jsou velmi krásné. I vy, ač nevědomky, se zaměřujete na to, jaký má kdo úsměv, jaké odhalí, jaké má dotyčný zuby a podobně. Rozhodně si všimnete krásného bílého úsměvu, který zdobí tvář některých lidí, všimnete si také hodně zažloutlých a nepěkných zubů, chybějících zubů, rozbitých zubů, zkažených zubů a podobně. Zuby a zubní sklovina podléhají neustále různých nepříznivým vlivům, které naše zuby poškozují a neudržují jejich přirozenou bílou barvu. Například červené víno, colové nápoje, červené maso, káva, čaj, cigarety a podobně, to všechno přispívá k zažloutlým zubům, které nejsou vůbec hezké na pohled. Jak si pomoci k bílým zubům? Jde to vůbec? Můžeme mít také tak krásné bílé zuby, jako mají filmové hvězdy? Ty je mají určitě vybělené specialisty, ovšem i toto můžete podstoupit. My se zaměříme na běžné způsoby, jak je možné docílit relativně bílých zubů.

Správné čištění zubů

Důležité je, jak si zuby čistíte, čím si zuby čistíte a podobně. Je poměrně zbytečné, když si zuby čistíte třikrát denně, ale pokud zuby nečistíte správně, je to poměrně zbytečné. Efektivní je, když si zuby vyčistíte, třeba jen jednou, ale zato správně a dostatečně dlouhou dobu. Nejvhodnější jsou měkčí kartáčky na zuby, které jsou k zubům šetrné, potřebný je rovný zástřih. Za ideální se považuje to, že zuby čistíte po každém jídle. Tak se totiž nedostávají k zubům zbytky jídla a jiných nečistot, ihned po jídle je odstraňujete. Průměrně však stačí, když zuby vyčistíte dvakrát denně, ráno a večer.

Čištění zubů vyžaduje čas

Při čištění zubů není kam spěchat, vyžaduje to čas. Kartáčkem pohybujte asi ve čtyřicetipěti stupňovém úhlu, vlákna by se měla dotýkat celou plochou zubů. Nejlepší jsou malé kroužky, kdy se postupuje zub od zubu. Nesmíme zapomínat na zadní zuby, které nejsou vidět, ale i na nich se udržují bakterie a zbytky jídel.

Bělení zubů

Pokud se stalo, že jsou zuby už žluté či nažloutlé kromě prevence se musíte také zaměřit na klasické bělení. No jo, ovšem je několik druhů bělení. Zuby můžete bělit doma, ve specializovaných střediscích a podobně. Záleží tak jen na tom, co vy si vyberete, co vám vyhovuje, co je pro vás a hlavně pro vaše zuby to nejlepší. Můžete si koupit bělící zubní pasty, nejsou nijak finančně náročné a zuby pomáhají vybělit až o několik odstínů. Pokud jsou vaše zuby ovšem více a více zažloutlé, pasty nemají moc velký význam. Další možností jsou bělící sady či sety, které jsou finančně náročnější, avšak pomáhají na více zažloutlé zuby. Můžete použít také bělící pudry, bělící pásky. Bělení není však záležitostí pár dní, musíte tyto přípravky používat několik týdnů, až dva měsíce.

Bělení v rukou odborníků

Pokud zuby chcete bezpečně, pořádně a kvalitně vybělit je to možné u stomatologa, kde se ve většině případů lékař přiklání k bělení zubů pomocí laserem. Připravte se však na to, že tato metoda je poměrně náročná, musí se opakovat a vy zůstáváte v ordinaci i několik hodin. Další nevýhodou je také to, že cena je o mnoho vyšší. Pohybuje se v řádech tisíců až desetitisíců korun.

Categories: Zajímavosti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *