Termín neplodnost se bohužel ozývá stále častěji jak na různých lékařských sympóziích, tak i v internetových diskuzích anebo se s ním setkáváme i v jiných médiích. Není se čemu divit, jelikož neplodností trpí stále větší množství mužů. V současných výzkumech se uvádí cca 15 %. Až do doby nedávno minulé se odborníci mylně domnívali, že se jedná o potíže na ženské straně. Často ale za neplodností stojí právě pánové. Jak je tedy vlastně mužská neplodnost definována, jaká je tradiční metoda jejího zjišťování a kde hledat její příčiny? Na všechny tyto otázky si postupně odpovíme.

Spermiogram jako prvotní vyšetření

Co je vlastně neplodnost? Jedná se o stav, kdy partneři nemohou 2 a více let soustavného snažení počít dítě. Jestliže existuje podezření, je zapotřebí v první řadě zjistit, zdali je problém na ženské či mužské straně. I ženy mnohdy potřebují vitamíny na podporu otěhotnění a vše se může rázem změnit. Jestliže se zjistí, že jsou potíže u muže, přichází specifické vyšetření s názvem spermiogram. To zjistí jak množství semen v ejakulátu, tak i jejich pohyblivost. Spermiogram není nijak náročným vyšetřením. Přesto svému partnerovi můžete pomoct.

Pohyblivost spermií v hlavní roli

Důležité je nejenom množství spermií v ejakulátu, ale i jejich pohyblivost. Ta je nezbytná především k tomu, že se k vajíčku má dostat minimálně polovina spermií. Slova nemůžu otěhotnět bohužel slýchají mnohé z nás i přesto, že muži mají dostatek spermií. Mají ovšem minimální pohyblivost.

Podpořte ho

Určitě se nebojte svého partnera podpořte jak morálně, tak i prostřednictvím vhodných vitamínů. Naším tipem je BlueFertil obsahující 115 extraktů z bylin, antioxidanty, aminokyseliny a spousty vitamínů i jiných důležitých látek. Jinak na trhu existuje také velké množství preparátů určených pro ženy. Výborný je třeba komplex 113 různých podpůrných látek PinkFertil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *