Patříte mezi lidi, kterým je pořád zima? Zejména v zimním období, nemusí být vůbec snadné se zahřát. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak toho docílit. Co lze tedy udělat pro to, abychom neklepali v zimě kosu?

Studené nohy, problém mnoha žen

My ženy to známe velmi dobře, studené nohy a ruce nás trápí mnohem častěji, než je tomu u mužů. Nemusí se jednat pouze o zimní období, ale samozřejmě v tuto dobu se to výrazně zhoršuje. Příčinou bývá nedostatečný krevní oběh. Ten se zhoršuje při nedostatku pohybu a také s věkem.

Co tedy dělat proti studeným končetinám? Velmi účinné je pravidelné cvičení. Nemusí se jednat zrovna o vrcholový sport. Stačí jen do svého života zahrnout trochu více pohybu. Ideální jsou běžné procházky nebo jízda na rotopedu. Jednou nebo dvakrát týdně si zajděte na jógu, která je naprosto ideální.

Teplá a studená voda je výbornou prevencí proti studeným nohám a zároveň se budete otužovat. Zkuste střídat teplou a studenou vodu, nejlépe večer při sprchování. Pokud se vrátíte zvenku promrzlý, zkuste si dát nohy naopak do horké vody na minimálně deset minut, je to opravdu velmi příjemné a ihned pocítíte příjemné teplo.

Hodně pijte. Mnoho žen si hlídá pitný režim více v létě, než v zimě. Ovšem to je chyba, i když v zimě nepociťujeme tak často žízeň, je třeba si dávat pozor na dehydrataci. Dehydrovaná pokožka snadněji prochladne. Nejlépe se samozřejmě zahřejeme horkým čajem.

Sauna

Sauna představuje velmi účinný způsob, kde se zaručeně ohřejete. Věděli jste, že pravidelné saunování má velmi příznivé účinky na vaše zdraví. V sauně se můžete ohřát, ale také krásně relaxovat a zregenerovat své tělo i mysl.

Studená sprcha

Ačkoliv to zní trochu kontraproduktivně, tak právě studená sprcha nám pomůže se zahřát. Zkuste po horké koupeli si dopřát ještě studenou sprchu a vydržet pod ní pár minut. Jakmile ze sprchy vyjdete, ihned ucítíte úžasnou svěžest a teplo. Nevěříte? Vyzkoušejte to. Navíc otužování je velice zdravé, jak jsme již psali výše.

Vrstvěte se

Pokud máte malé děti, jistě to znáte. Nejlepší způsob jak se venku cítit v teple, je vrstvit oblečení. U svých potomků to dodržujeme, ale sami na to často zapomínáme. Také si kolikrát přes tričko vezmete pouze péřovou bundu a vyrazíte do mrazu? Ihned se do vás dá zima. Zkuste si vzít raději slabší bundu, ale více vrstev oblečení a bude vám o poznání tepleji. Samozřejmě nezapomínejte ani na čepici (nebo alespoň čelenku), šálu a rukavice. A v neposlední řadě na teplé ponožky, protože od nohou člověk prochladne velmi snadno a budete tak více náchylní k chřipce či nachlazení.

Horké nápoje

Bez horkých nápojů se v zimě prostě neobejdete. Jakmile ráno vstanete, uvaříte si horký čaj nebo kávu. Horký čaj je nejlepší pít pomalu už vařící, nečekat, až vychladne. Usrkávejte jej a uvidíte, jak krásně rozproudí krevní oběh a celé tělo prohřeje. Velmi chutný a zároveň účinný proti zimě je kombinace skořice a zázvoru. Mezi alkoholické nápoje, které chutnají a zahřejí, patří grog a svařák.

Buďte v suchu

Abyste byli v teple, je nutné dbát na to, abyste byli neustále v suchu. Preferujte takové oblečení, které nepropustí vodu a nepromokne. Pokud se vám stane, že přeci jen přijdete domů promočení, tak se hned musíte vysvléct. Mokré věci dejte na sušák a pokožku rychle vysušte a oblečte si měkké a suché oblečení. Ideální je zachumlat se do bavlněného županu a k tomu extra teplé ponožky. Na druhou stranu, když se pohybujeme po městě a přecházíme ze zimy do tepla, například nákupních center. Okamžitě se začneme potit, proto se na to raději připravte předem, a jakmile vstoupíte do tepla, svlékněte si alespoň šálu a bundu.

Dýchejte zhluboka

Bojovat proti zimnímu chladu můžete pomocí hlubokých výdechů. Zkuste šest výdechů a nádechů pěkně zhluboka, udržíte si tak odolnost proti zimě až o 50 procent.

Je potřeba dbát o své zdraví. Máte obavy z všude přítomných koronavirů? Spolehlivá ochrana před koronavirem může být VIROSTOP.

Categories: Nemoci Zajímavosti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *