Dopřejete si ráno po probuzení vydatnou snídani, nebo se pouze odbudete kávou? Pokud jste jako odpověď zvolili variantu číslo dvě, děláte velkou chybu! Snídaně tvoří základ celého dne a rozhodně by se neměla vynechávat.

Vsaďte na misku kaše

Pokud jste se rozhodli svůj nešvar napravit a svoje stravovací návyky změnit, je to jen dobře. Každopádně je důležité i to, co vlastně snídáte. Chleba se salámem nebo sladký loupák určitě nejsou pro tělo to pravé. Zkuste si doma připravit kaši. Pokud vám nechutnají ovesné vločky, nevadí, možností je spousta. Popusťte uzdu fantazii a dejte šanci například pohance, rýži či jáhlům.

Když už máte hotový základ, je čas si kaši pořádně dozdobit. Velice chutné jsou různé ořechy, ovoce, případně oříšková másla a marmelády. Tyto dobroty můžete podle libosti obměňovat a každý den začínat úplně jinak. Zasteskne-li se vám třeba po letní dovolené, potěší vás jistě ranní kombinace, v níž figuruje hlavně kokos, banán a ananas.

Vyzkoušejte domácí rostlinné mléko

Další možností, jak můžete ozvláštnit (nejen) svoji snídani, je změna mléka. Pokud vás už nudí každodenní používání toho kravského, případně vám nedělá dobře na trávení, je rostlinná alternativa to pravé přímo pro vás. Pro tyto účely perfektně poslouží mák nebo kešu ořechy. Příprava je velice snadná. Cca šálek suroviny namočte na 3-4 hodiny do vody, poté propláchněte a rozmixujte přibližně v litru vody. Vzniklou směs přeceďte přes jemné plátýnko a máte hotovo.

Rostlinné mléko můžete použít do kávy, na přípravu ranní kaše, zkrátka kdekoliv, kde mléko běžně využíváte. Díky němu bude snídaně výživnější a déle zasytí. Tato alternativa nejen ozvláštní váš jídelníček, ale je navíc skvělá pro vegany a alergiky na bílkovinu kravského mléka. Mák je bohatým zdrojem vápníku, tudíž se nemusíte obávat, že by vašemu tělu „opravdové“ mléko nějak chybělo.

Categories: Fit Zajímavosti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *