Role osobního trenéra či instruktora fitness je složitá a komplexní věc. Co všechno by měl správný trenér mít?

Záleží samozřejmě vždy na vás, koho si vyberete. Mějte ovšem na paměti, že mu dáváte důvěru, své tělo a zdraví do péče a také že do toho investujete své peníze a čas, který by měl být plně využit pro ten účel, který potřebujete, ať už je to hubnutí, posílení svalů nebo srovnání držení těla atd.

Určitě byste se měli zajímat, jestli je váš trenér odborník ve svém oboru

Nebojte se vyžádat si jeho diplomy a doklady o vzdělání. Trendy v osobním tréninku se v poslední době hodně změnily. Ve fitness centrech nyní převládá běžná klientela na úkor menšího podílu kulturistů. I současní trenéři by se tomu měli přizpůsobit a neustále se pravidelně vzdělávat. Dnešní osobní trénink vychází spíše z fyzioterapie než z dřívějších posilovacích a kulturistických metod. Dnes se např. dává velký důraz na správné dýchání, správné držení a funkčnost těla a posílení hlubokého stabilizačního systému. Naopak se už nepoužívají sklapovačky či ohnutí trupu v leže na posílení břišních svalů atd.

Trenér by se vám měl věnovat po celou dobu tréninku. Žádné odbíhání a povídání s dalšími lidmi v okolí. To si přece může nechat na potom, až vás dotrénuje. Máte přeci dohodnutou cenu na určitou dobu, po kterou by se od vás trenér vpodstatě neměl hnout.

Dávejte mu nebo jí otázky

Dávejte mu nebo jí otázky, snažte se z něj dostat co nejvíce informací, ať víte, jak máte cvičit a trénovat, když jste sami. Váš osobní trenér by vás měl i tak trochu vzdělávat a být schopen odpovědět na vaše dotazy. Tréninky by měly určitě začít nějakou úvodní konzultací a analýzou vašeho zdravotního stavu.

Categories: Fit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *