Termín neplodnost se bohužel ozývá stále častěji jak na různých lékařských sympóziích, tak i v internetových diskuzích anebo se s ním setkáváme i v jiných médiích. Není se čemu divit, jelikož neplodností trpí stále větší množství mužů. V současných výzkumech se uvádí cca 15 %. Až do doby nedávno minulé se odborníci mylně domnívali, že se jedná o potíže na ženské straně. Často ale za neplodností stojí právě pánové. Jak je tedy vlastně mužská neplodnost definována, jaká je tradiční metoda jejího zjišťování a kde hledat její příčiny? Na všechny tyto otázky si postupně odpovíme.
Spermiogram jako prvotní vyšetření
Co je vlastně neplodnost? Jedná se o stav, kdy partneři nemohou 2 a více let soustavného snažení počít dítě. Jestliže existuje podezření, je zapotřebí v první řadě zjistit, zdali je problém na ženské či mužské straně. I ženy mnohdy potřebují vitamíny na podporu otěhotnění a vše se může rázem změnit. Jestliže se zjistí, že jsou potíže u muže, přichází specifické vyšetření s názvem spermiogram. To zjistí jak množství semen v ejakulátu, tak i jejich pohyblivost. Spermiogram není nijak náročným vyšetřením. Přesto svému partnerovi můžete pomoct.
Pohyblivost spermií v hlavní roli
Důležité je nejenom množství spermií v ejakulátu, ale i jejich pohyblivost. Ta je nezbytná především k tomu, že se k vajíčku má dostat minimálně polovina spermií. Slova nemůžu otěhotnět bohužel slýchají mnohé z nás i přesto, že muži mají dostatek spermií. Mají ovšem minimální pohyblivost.
Podpořte ho
Určitě se nebojte svého partnera podpořte jak morálně, tak i prostřednictvím vhodných vitamínů. Naším tipem je BlueFertil obsahující 115 extraktů z bylin, antioxidanty, aminokyseliny a spousty vitamínů i jiných důležitých látek. Jinak na trhu existuje také velké množství preparátů určených pro ženy. Výborný je třeba komplex 113 různých podpůrných látek PinkFertil.