Posilování je perfektní cesta ke krásné postavě i celkově zdravému tělu. Dochází při něm totiž k celkovému posílení svalstva i zlepšení fungování kardiovaskulárního systému. Když vytrváte a v nejlepším případě uděláte z posilování vašeho celoživotního koníčka, bude se vám žít mnohem lépe! Co si musíte na začátku uvědomit a kde najít tu nejlepší pomoc?

Nikdy v tom nesmíte být sami

Posilování je dost náročný sport, který má svá přísná pravidla a postupy. Když se laik vrhne na stroje, může dojít ke katastrofě. Cviky totiž vyžadují pečlivé provádění a sebemenší chyba může znamenat poranění svalu. Proto nikdy nesmíte začínat sami. U každého začátečníka by měl stát trenér, který mu ukáže, jak cvičit a současně mu nastaví ideální tréninkový program.

Po vašem boku může dokonce stát známý český kulturista Lukáš Osladil, který slavil úspěchy na české i mezinárodní kulturistické scéně. Momentálně nabízí své trenérské služby v Kentoya fitness Praha. Na začátku vám také pomůže, když se spojíte s někým, kdo bude mít stejný cíl jako vy. Vzájemně budete sdílet radost z postupu a motivovat se k dalším výkonům.

Rozvrh odměn vám výrazně pomůže

Stejný řád jako cvičení by měly mít odměny. Za každý shozený kilogram a ubytý centimetr v pase se odměňte. Můžete třeba navštívit solárium Praha, příjemně se po cvičení prohřát a získat krásnější odstín pleti. Je také dobré si čas od času dopřát masáž. Můžete i zdravě mlsat, zkuste si doma připravit nějakou raw dobrotu.

Velká jídelníčková změna

Aby byla snaha na těle vidět, kila šla dolů a svaly se rýsovaly, musí přijít změna jídelníčku. Je nutné do těla dostat vyvážený poměr živin, aby tělo mělo dost energie. Naopak je nutné se vyvarovat sladkým a tučným jídlům. Jak by měl jídelníček při cvičení vypadat? Čtěte zde.

Categories: Fit Hubnutí