Trápí vás oteklá víčka? Otoky může způsobovat ječné zrno i štítná žláza. Příčin existuje spousta. My vám v dnešním článku poradíme, jak rozpoznat příčinu a jak se otoků jednou provždy zbavit.

Mějte na paměti, že oteklé oční víčko nemusí vždy představovat velký problém. Velmi často jsou oteklá víčka způsobena nedostatkem spánku a únavou. Tento problém vyřešíte, když se pořádně vyspíte. Pokud by se jednalo o závažnější problém, otoky by byly trvalejšího charakteru. V takovém případě doporučujeme navštívit lékaře. Nyní se podíváme na nejčastější příčiny opuchlých víček a jejich léčbu.

Alergie

Za oteklá víčka mohou alergie. Existuje hned několik faktorů – pyl, prach, zvířecí srst, oční kapky, make-up a další. Často se objevuje i svědění. A věřte, že oteklá svědící oční víčka nejsou nic příjemného, a proto se budete chtít tohoto problému rychle zbavit. A co s tím?

V takovém případě se oteklá víčka řeší očními kapkami, mastmi a tabletkami. A abyste předcházeli alergickým reakcím, používejte kosmetické přípravky, které jsou označeny jako hypoalergenní.

Konjunktivitida

Tímto názvem se označuje zánět očních spojivek, který způsobují bakterie, alergeny a viry. Velmi často se projevuje pálením očí, svěděním, slzením a také hnisavým výtokem. U zánětu spojivek budete potřebovat oční kapky, které jsou volně prodejné. Pokud tyto kapky do dvou dnů nezaberou, doporučujeme navštívit lékaře, který vám předepíše antivirotika či antibiotika.

Ječné zrno

Bakteriální infekcí je ječné zrno. Jedná se v podstatě o malý vřídek v oku, který stojí za bolestivými otoky víček. Na ječné zrno pomáhá teplý obklad, který byste si měli přikládat deset minut na víčko a tento proces opakovat čtyřikrát denně. Také se doporučují jemné masáže očního víčka. Pokud ječné zrno nemizí, navštivte lékaře, který vám předepíše oční kapky.

Štítná žláza

A v neposlední řadě je příčinou špatná funkce štítné žlázy. Pokud je funkce nedostatečná, objevují se otoky. Pokud je zvýšená funkce štítné žlázy, dochází k vyboulení očí (Basedowova choroba). Zde se jedná o otoky trvalého charakteru. Doporučujeme navštívit lékaře, který vás doporučí na endokrinologické vyšetření.

Categories: Nemoci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *