Hubnutí je proces, při kterém bychom měly svůj životní styl změnit. Pro správné hubnutí je nesmírně důležité správně, zdravě, pravidelně jíst a také pravidelně sportovat, hýbat se a pohybovat se. Pokud ne váš životní styl úplně jiný a rozhodnete se hubnout, je jasné, že ze začátku to nebudete mít úplně jednoduché a bude chvíli trvat, než si na vše zvyknete a než se do všeho dostanete. Budete toho muset spoustu překonávat a také se určitě, minimálně jednou, objeví hubnoucí krize. Cože to vlastně je? To je obvykle chvíle, kdy si myslíte, že je vše na nic, stejně nezhubnete, při začátku hubnutí nejde vše tak, jak by mělo, hubnutí se po nějaké době zastaví a nejde a nejde. Poradíme vám, jak krize v hubnutí překonat a nastartovat další etapu hubnutí.

Vaše dieta

Je metoda, kterou jste zvolili ta správná? Tabletky, koktejly, dělená strava, různé diety a podobně, můžete si zvolit cokoliv, ovšem musíte myslet na to, že ne všechno sedne všem. Vybraná dieta pro hubnutí nemusí být nutně škodlivá, jen vám prostě nesedla, to se stává. Obvykle se stává, že dieta je zaměřená velmi jednostranně, takže dieta tolik neúčinkuje a nemá ten správný a požadovaný efekt pro vás. Poohlédněte se po jiné dietě, po jiné metodě, nejideálnější je zdravě se stravovat, můžete si také najít jiný podpůrný prostředek jako například bylinné čaje a podobně. Vše však musí být v souladu s vaší zdravotní stránkou, na to myslete ze všeho nejvíce.

TIP: vyzkoušejte zelenou kávu na hubnutí nebo Piperin – extrakt z pepře

Vaše myšlení

Vaše hubnutí je záležitostí mozku. Pozitivní myšlení, to je věc, o které byly napsány již stovky článků, nicméně ač se to zdá zvláštní, opravdu funguje a je potřeba myslet pozitivně. Pokud se stresujete, jste v napětí, jste nervózní, hubne se velmi obtížně. Vše si v hlavě srovnejte, díky tomu se pak klidně pohnete z místa a budete moci zase hubnout. Odstraňte ze života všechny negativní věci ze svého života.

Vaše motivace

Motivace je také velmi důležitá ke správnému hubnutí. Motivací může být cokoliv, co vám pomůže v hubnutí. Pro někoho je motivací dovolená v plavkách, pro jiného zapnutí vysněných džínů, pro dalšího zapnutí svých vysněných šatů. Motivace se mění postupem času, objevují se nové, ty staré už nejsou tolik důležité. Je čas udělat revizi vašich motivací a popřípadě najít nové, které vás zase poženou v hubnutí dopředu.

Váš metabolismus

Látková přeměna je v těle opravdu moc důležitá, nemůžeme ji jen tak zanedbávat. Ve většině případů si však za potíže s metabolismem můžeme sami. Přísnými, nezdravými, opakovanými dietami si metabolismus zpomalíme a některé změny, které se díky těmto nezdravým dietám v těle odehrají, mohou být i nevratné. Musíte jíst pravidelně, pravidelně se také pohybovat. Napravovat chyby nebude jednoduché, ale rozhodně se většina chyb dá napravit, chce to jen trpělivost.

Vaše porce

Jíte hodně, jíte málo a podobně? Nevíte si přesně s porcemi rady? Pokud tápete a nevíte si přesně rady, není žádná ostuda požádat o pomoc odborníka, který vám přesně pomůže. Během chvíle vám tak může poradit co jíst, kolik toho sníst, může odhalit nesrovnalosti, či proč vám váha stagnuje. Poradí vám a také vám pomůže sestavit ten nejlepší jídelníček, který je pro vás ten nejlepší, bude vyvážený, což pro vaše hubnutí je to nejlepší.

Váš sport

Pokud sportujete a nebaví vás to, je jasné, že nehubnete, protože celou dobu myslíte na to, aby to už konečně skončilo, abyste konečně docvičily. Sport vás musí bavit a naplňovat, takže hledejte. Dnes je mnoho druhů sportů, sportovních aktivit, které můžete provádět a je tak jen na vás, vyzkoušet to, co vám bude sedět. Sporty také střídejte, bude to pro vaše tělo lepší, pro hubnutí je dobrá aerobní aktivita, kterou můžete provozovat denně či ob den. Do toho třeba vyzkoušejte plavání, jízdu na kole a podobně.

Categories: Hubnutí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *