Pokud se firma rozhodla šetřit a výběr nových zaměstnanců nesvěřila do rukou prověřené personální agentury, většinou je jejich personalista jen o málo větší amatér než vy, který o zaměstnání žádáte. Bohužel dá na svoji osobní intuici a podvědomě zvýhodní štíhlé, upravené, ale ne příliš krásné lidi.

Skrývaná diskriminace – moc s ní nenaděláte

Je-li personalistou člověk, který jen zrovna „postoupil“ na tento post, nebo jej „dostal“ minulý týden, těžko se ubrání vlastním podvědomým pochodům. Bylo dokázáno, že příliš obézní lidé jsou podvědomě diskriminováni – působí nemotorně a nevýkonně. Pokud tedy hubnete, zvýhodňujete i svou cenu na trhu práce. Podobně jsou znevýhodňovány ženy, které jsou příliš namalované (lacinost, přetvářka) a ženy i muži, kteří jsou neobvykle krásní – působí jako kariéristi a jako ti, kteří by mohli firmu ohrožovat. Podvědomě jsou diskriminováni i vzrůstově příliš malí muži.

TIP: pokud se snažíte zhubnout, můžete vyzkoušet i doplňky stravy na zrychlení metabolismu

Neskrývaná diskriminace – můžete se ohradit, zvlášť, pokud už jste zaměstnancem

Neskrývaná diskriminace vystupuje jak při přijímacím pohovoru, tak v momentě, kdy už jste zaměstnancem podniku. Zvláště v druhém případě se proti jasným útokům můžete ohradit, a to i soudně. Tlak ze strany vedení často pociťují ženy, které se vracejí z mateřské dovolené, cizinci, netradičně nábožensky orientovaní jedinci nebo homosexuálové. Při pracovním pohovoru vás neskrývaně může diskriminovat i vaše obezita (pokud se ucházíte o místo, v jehož rámci máte reprezentovat), věk (dívky, které se nejspíš chystají založit rodinu) či sociální původ. Diskriminovány jsou i ženy ucházející se u „mužské“ pozice (hlídač, skladník) a naopak.

Pokud zrovna hledáte novou práci, zapracujte na svém hubnutí. Přirozeně hubení lidé jsou vnímáni jako zdraví, silní jedinci, kteří nemají sklony k různým nemocem. Často churavějící jedinci, nebo ti, kteří tak působí, jsou pro budoucího zaměstnavatele ztělesněnou pohromou. Zdravě hubněte – zvýšíte tak své šance.

One comment

Hubení lidé to mají při pracovním pohovoru snazší

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *