Málo pohybu, nezdravý životní styl včetně nezdravého stravování a stres, to jsou nejčastějšími důvody nárůstu počtu civilizačních onemocnění, jakými jsou vysoký krevní tlak, diabetes, rakovina či obezita. Kilogramy navíc jsou i nejčastějším důvodem k rozhodnutí začít se zdravým stravováním. Odborníci na výživu však upozorňují, že zdravá strava a rozumný dietní jídelníčeknení totéž co nerozumná a tvrdá dieta. Zdravé stravování je dlouhodobý, respektive celoživotní styl stravování a preference potravin se zaměřením na vysokou nutriční kvalitu, pestrost a plnou výživovou hodnotu. Cílem zdravého stravování by měla být zejména prevence závažných civilizačních chorob.

Jak se zbavit nadváhy doopravdy

Porazit nadváhu či dokonce obezitu lze jedině celoživotní aplikací změny stravování. Redukční režim (dietní jídelníček) a vytvoření trvalých návyků zdravého stravování zaručuje především individuální přístup ke klientovi, často je důležité i odborné vedení – konzultace s výživovým poradcem. Pomocí účinného dietního jídelníčku v podobě krabičkové diety z dietavkrabicce.cz se dá zhubnout během několika týdnů. (Průměrný měsíční úbytek váhy 5 – 7 kg.) Udržení nové hmotnosti a její trvalá kontrola je však běh na dlouhou trať, proto by měl na dietní jídelníček navázat zdravý jídelníček.

Účinné hubnutí? Hubnutí bez pocitu hladu!

Za intenzitu pocitu hladu je zodpovědné složení stravy a rozložení jejího příjmu v průběhu dne. Jedinou možností, jak nehladovět je pravidelná (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře) a chutná, pestrá a vyvážená zdravá strava s vhodným množstvím bílkovin a vlákniny. Sacharidy by měly mít nízký a střední glykemický index. Důležitý je i dostatečný příjem neenergetických tekutin. Vyplňte jednoduchý formulář nebo zavolejte na bezplatnou zákaznickou linku na dietavkrabicce.cz. Začněte se zdravým stravováním (dietním jídelníčkem či zdravým jídelníčkem) ještě dnes.

Categories: Fit Hubnutí