Lupy jsou velmi nepříjemné a trápí mnoho lidí. Málokdo však ví, že lupy má každý z nás. Ovšem nejsou na první pohled viditelné. Jakmile jsou lupy bílé a viditelné v pokožce hlavy, je to vždycky problém, který je potřeba vyřešit. Stačí si vzít černé tričko, sako či jakékoliv tmavé oblečení a je to problém, protože se musíte neustále kontrolovat, zda nemáte oblečení špinavé od lupů, není to vůbec nic příjemného. Nevzhledné šupinky, které ulpívají na ramenou, totiž nejdou přehlédnout a vám způsobí několik nepříjemných momentů. Samotný vznik lupů je způsobený odumíráním kožních buněk, které dochází v pravidelných cyklech dvaceti jedna dní. Pokud je vaše pokožka citlivá a máte tmavé vlasy, objevují se lupy, které mohou hodně potrápit. Lupy však mohou mít řadu příčin například je vaše pokožka a vy použijete šampon nebo kondicionér, který vaši pokožku dráždí a tím vznikají lupy. Jak se lupů zbavit? Poradíme vám!

Pokud se u vás lupy objeví, je nejjednodušší a nejrychlejší, použít šampon na vlasy, který má v sobě složku, která pomáhá odstraňovat lupy a napomáhá pokožce zase se obnovit. Takovéto šampóny můžete zakoupit například v lékárně, ale také v drogérii. Po určitou dobu si vlasy myjete tímto šamponem a lupy jsou za pár týdnu pryč a nejsou po nich ani památky. Ovšem pozor lupy se mohou objevit kdykoliv zase znovu, takže dbejte na to, abyste měli šampon vždy po ruce pro případný návrat lupů. Navíc, když se lupy objevují poměrně často, je dobré změnit značku šamponu, nebo najít pravou příčinu, která lupy způsobuje a tu začít řešit, jinak se budou lupy neustále objevovat a budete s nimi stále a pořád bojovat.

Nejen šampon pomáhá, ale také to jak si vlasy myjete. Pokud na ně nanesete šampon a jen tak zběžně napěníte a rychle opláchnete, není to, to nejlepší pro vaše vlasy. I když máte šampon proti lupům, musíte myslet na to, jak si vlasy mýt důkladně. Naneste důkladně šampon a důkladně hlavu promasírujte, nechte šampon chvíli působit, aby se aktivovaly účinné látky a začaly působit. Vlasy poté opláchněte, pokud je potřeba, klidně postup zopakujte. Dosáhnete tak lepšího odstranění odumřelých kožních buněk.

Dále pro vás máme babské rady, jak se zbavit lupů. Vlasy si po umytí opláchněte odvarem z tymiánu nebo odvarem z rozmarýnu. Říká se, že tyto odvary dobře působí proti lupům. Vlasy můžete proplachovat a oplachovat vodou s citronem nebo vodou s jablečným octem. Pozor, ale různé oleje, například olivové a podobně ty totiž kvasinkám chutnají a mohou vám ještě více uškodit než pomoci. Vlasům rovněž může pomoct masáž čajem. Přes noc nechte v horké vodě vyluhovat dva pytlíky zeleného čaje. Ráno odvar vmasírujte do pokožky hlavy a po pár dnech zopakujte. Můžete také použít přípravky z aloe vera, tato zázračná rostlina pomůže na dost věcí a může vám pomoci také proti lupům.

Jsou však situace, kdy jsou lupy opravdu hodně viditelné, pokožka vás pálí, svědí, je zarudlá a podobně. V takovém případě na nic nečekejte a navštivte kožního lékaře nebo dermatologa. Ten vás prohlédne a může určit i diagnózu. Ne vždy jsou lupy jen něčím neškodným. Někdy mohou totiž být prvním příznakem nějaké vážnější nemoci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *