Jak jsem se k pronájmu nemovitostí jako zajištění na důchod dostala já? To jsem si jednou ráno zase sedla k počítači, že si přečtu, co je ve světě nového. Dnes tu ale nebyla žádná další katastrofická zpráva z druhého konce světa, ale jedna, která se týká každého z nás. Nevím přesně, jak se článek jmenoval, ale říkal, že naše generace se už žádných důchodů nedočká. Trochu ve mně hrklo. Nejdřív jsme si říkala, že na internetu kolují různé poplašné zprávy, ale jen málokterá je pravdivá. Pak jsem se nad tím ale zamyslela. Co když je to pravda? Následujících několik minut jsem hledala podobné články, kterých není málo a zkoumala, proč si myslí, že se tak stane. Nakonec jsem došla k závěru, že nízké nebo žádné důchody se pravděpodobně stanou realitou. 

Dávám si každý měsíc stranou…

Mnoho lidí si už v dnešní době posílá měsíčně nějaké peníze do penzijního fondu, což je skvělé. Bude to ale stačit? A co když společnost zkrachuje nebo vám vyplatí mnohem nižší částku, než jste čekali? Lepší je se na nic takového nespoléhat a raději si během aktivního pracovního života vytvořit portfolio ideálně z nemovitostí. V důchodu budete moci brát rentu z pronájmu nebo nemovitost prodat a pak se rozhodnout, co s penězi. 

Já ale po kapsách nenosím několik přebytečných milionů

Tak tohle jsem si také řekla, když jsem o tom četla poprvé. Nemám dostatek financí ani vysoký plat…Ale řešení tu přece existuje.

Nejprve jsem si vytipovala lokalitu a nemovitost vzhledem k výši mého příjmu a možnostem hypotéky. Pak se během chvíle udála spousta věcí a já najednou měla o nemovitost více a prvního nájemníka. Nájemce mi platí nájem a já tuto částku používám na splácení hypotéky a placení poplatků za provoz nemovitosti.

V mém případě výše nájmu přesahuje náklady na hypotéku a provoz, a tak mám ještě malý pasivní příjem. Někdy však může být situaci opačná. I v takovém případě se vám ale investice vyplatí a časem se vám peníze vrátí. Zajímavé nemovitosti ke koupi, o které se následně nájemci poperou, najdete na realitním portálu Eurobydlení

A v důchodu pak pohodička…

V důchodu už budu mít hypotéku dávno splacenou. Nemovitost pak můžu dál pronajímat a měsíčně si tak výrazně přilepšovat nebo ji prodat a peníze pak dále zhodnocovat. Už se nebudu muset strachovat, jestli nějaký důchod mít budu nebo nebudu, protože budu vědět, že na živobytí mi vydělá má chytrá investice z mládí.

Nemusí to zůstat u jedné

Teď už vím jak na to, a tak si takto mohu pořídit více nemovitostí než jen jednu. Stačí, když prokážu svůj příjem a příjem z pronájmu. Mohu pronajímat více než jednu nemovitost a zajistit tak dobrou budoucnost nejen sobě, ale třeba i svým dětem.

Zajistěte pro své děti budoucnost bez starostí o finance

Většina rodičů chce své děti finančně zajistit…  Fígl“ s pronajímáním nemovitosti můžete samozřejmě uplatnit i v tomto případě. Až splatíte hypotéku, můžete nemovitost dát svému dítěti, aby se nemuselo kvůli bydlení zadlužit. Můžete mu ho také poskytnout dočasně, než si najde něco svého. Další možností je byt dále pronajímat a peníze dávat na některý ze spořicích účtů, kde vám stát peníze zhodnotí a vy zase získáte nějakou tu korunu navíc. Více o zajištění vašich dětí si můžete přečíst v tomto článku.

Vyplatí se to!

Zkrátka a jednoduše se tato investice do budoucna vyplatí. Právě proto se do toho v dnešní době pouští tolik lidé. Více o tom si můžete přečíst zde a zde. Buďte dalšími.

A jak jinak se na stáří připravit?

Sice se může zdát, že poslední čtvrtina našeho života je ještě daleko, ale všichni víme, že čas letí a než se nadějeme, stáří zaklepe na dveře i nám. Jestli se chcete na stáří dobře připravit, určitě si přečtěte tento článek.

Kolik vám bylo let, když jste začali poprvé přemýšlet nad přípravou na důchod?

 

Categories: Zajímavosti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *