To, že vůně blahodárně působí na lidské zdraví, dobře věděli už naši předkové. Pro alternativní léčbu pomocí vonných esencí se vžil termín aromaterapie a její pozitivní účinky jsou využívány stále častěji. Pomocí vhodné vůně můžete zahnat únavu, dodat vašemu tělu více energie nebo se zbavit smutku a špatné nálady. Svět vůní je nekonečný, stačí ho jen dobře prozkoumat.

Pusťte léčivé vůně do svého života

Potěšení z esenciálních olejů si můžete dopřát, kdykoliv budete chtít. Potřebujete jen aromalampu, čajové svíčky a éterické oleje nebo vonné vosky. Zapálením svíčky v aromalampě se mistička s trochou vody a pár kapkami esenciálního oleje rozehřeje a během chvilky se po místnosti začne rozšiřovat osvěžující nebo léčivá vůně. Nejspíš máte svoji oblíbenou vůni nebo ji můžete volit podle momentální nálady.

Vůně pro vaše zdraví

Bojujete často s nepříjemným nachlazením nebo máte potíže s dýcháním? Trápí vás zánět nosních dutin? K úspěšné léčbě podobných neduhů vám napomohou nejrůznější vonné oleje. Jaké například? Vhod vám přijde léčivá vůně mentolu, kterou můžete použít do aromalampy, odpařovačů nebo do koupele. Osvěžující mentolová vůně je vhodná nejen při léčbě nemocí spojených s dýchacími potížemi, podporuje také trávení a chuť k jídlu. Dýchaní usnadňuje i pronikavá  vůně eukalyptu, který současně navozuje pocity uklidnění a uvolnění.

Vůně pro pocit pohody

Máte moc rádi jarní a letní měsíce, kdy venku panuje hezké a slunečné počasí? Přivolat si příjemnou atmosféru vašeho oblíbeného ročního období můžete díky vůním během celého roku. Špatnou náladu, vyvolanou třeba nepříznivým počasím, dokonale zažene vůně tropického ovoce nebo omamných květin a sáhnout můžete i po vůni cedrového dřeva, která má uklidňující, ale i protizánětlivé účinky.

Categories: Bylinky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *