Při trénování by vám měl trenér vysvětlit vše o vašem těle, jak má fungovat a proč to tak má být. Jak cvičit, co cvičit atd. Aby bylo cvičení opravdu funkční, musí být každý sám schopen jej správně provádět a správný zdravý pohyb převádět na cvičení, sport i běžné životní situace.

Naučte se řídit své tělo, stejně jako se učíte řídit auto

Řízení auta se pro nás po nějakém čase stane automatickou činností, stejně tak by to mělo být i se zdravým, správným a hlavně účinným pohybem. Jakmile se to však naučíme, máme vystaráno do konce života. Pokud 8 hodin denně sedíme špatně v práci za počítačem, 3 hodiny nějakého cvičení týdně to nevykompenzují. Pokud však budeme vědět, jak správně sedět a hýbat se v běžných životních situacích, náš problém bude vyřešen.

Necvičte zbytečne

Pokud nevíte, jak se správně pohybovat, tak mnohdy provádíte některá cvičení úplně zbytečne nebo špatně. Často si nevhodným cvikem můžete spíše uškodit nebo podpořit nesprávný pohybový stereotyp, který již máte vytvořený. Typické je, že se naše tělo snaží si cvičení všemožně ulehčovat a používat při tom svaly, které má nejsilnější a na ty ostatní zapomínat, což vede ke značné nevyváženosti napětí svalů a zdravotním problémům s páteří, klouby atd.

Vyzískejte z tréninku maximum

Naučíte-li se zapojit do tréninku a cvičení Core (hluboké stabilizační svalstvo), váš trénink bude mnohem efektivnější, vaše tělo bude lépe hospodařit s energií a více vydrží. Zvýší se váš výkon. Pokud se umíte správně, zdravě a efektivně pohybovat, používat při jednotlivých pohybech správné svaly a pohyb dobře koordinovat, můžete vlastně „cvičit“ při běžných životních situacích jako jsou chůze, sed, správné střídání poloh, jízda dopravním prostředkem atd. V neposlední řadě se při správném nastavení páteře a kloubů a správném napětí svalů vyvarujete jejich předčasnému opotřebování a zranění.

Categories: Fit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *