Vypadat dobře a také se dobře cítit, to je trend dnešní doby. Víte, že v zimě jsme obecně více líní, určitý vliv na to má počasí a také skutečnost, že se rychle stmívá a den se zdá být velmi krátký. Ovšem zima dává zelenou zimním sportům, které jsou naprosto ideální pro zlepšení fyzické kondice, a také díky nim můžete shodit pár kil. A to se zejména v povánočním období bude rozhodně hodit, nemyslíte? A vůbec nevadí, že zima už je za námi a jaro o sobě dává vědět, mnoho zimních sportů lze provozovat i nyní. K některým potřebujeme sníh a u jiných si klidně vystačíme i bez něho.

V chladu hubneme rychleji

Pod pojmem „zimní sporty“ si každý představí brusle, běžky, snowboard a v neposlední řadě také lyže. Pokud chcete být aktivní, zhubnout a dostat se rychle do kondice, pak zimní sporty jsou pro vás přímo ideální. Tělo při nich rychleji spaluje tuky a navíc dokonale formují postavu. Fungují lépe, než posilovna. Navíc jste venku, dýcháte čerstvý vzduch a to je pro tělo mnohem zdravější, než se zavřít například do posilovny. A ta nejlepší zpráva nakonec, v chladu se hubne rychleji než v teple. Tak s chutí do toho! 

Vyrazte na běžky

Jestliže už sníh není, dopřejte si dovolenou například na ledovci, kde je sněhu stále dost. Ideální možnost, jak spojit prohlídku zasněžené krajiny se sportem, je běžkování. Při tomto sportu můžete spálit až 5000 KJ za hodinu (záleží na terénu a také jak rychle se budete pohybovat). Je to ideální sport, který vám pomůže zlepšit fyzickou kondici, posílíte si stehna, hýždě a ruce.

Někteří dokonce říkají, že žádný jiný sport na světě nedokáže zatížit komplexně všechny svaly tak, jako běžky. Stačí jeden týden na horách, při kterém se budete pravidelně věnovat tomuto sportu a vězte, že to na vaší postavě i kondici zanechá příznivé následky.

Sjezdové lyžování

Oproti běžkování, vzniklo sjezdové lyžování vyloženě jako druh zimní zábavy. Výdej energie u tohoto druhu sportu záleží na tom, na jakém terénu a jak rychle budete lyžovat. Jestliže byste si chtěli spočítat spálené kalorie, je třeba brát v úvahu, jaký čas opravdu strávíte lyžováním a kolik času stojíte ve frontě na vlek nebo občerstvením. Samozřejmě platí, že čím rychleji lyžujete, tím více energie vydáte. Při sjezdovém lyžování posilujete srdce, hýžďové svaly a nohy. Průměrně za 30 minut spálíte asi 150 kcal.

Jízda na snowboardu

Snowboarding je poměrně „mladý“ sport, oproti lyžování. Ovšem i tak mu propadlo mnoho stávajících i bývalých lyžařů. Na chuť mu přicházejí také lidé, kteří se zimním sportům dosud vůbec nevěnovali. Při snowboardingu zažijete pořádnou dávku dobrodružství a zároveň spalujete mnoho kalorií. Za 30 minut je to přibližně 210 kcal. Při tomto sportu zapojujete hluboké břišní i zádové svaly, stehna a zadek. Opět záleží na rychlosti jízdy a intenzitě.

Bruslení

Bruslení je velmi oblíbený sport, který lze provozovat v létě i v zimě. V létě můžete využít zimních stadiónů nebo vyměnit klasické brusle za in-line brusle. Tento sport je označován za jeden z nejúčinnějších při formování problematických partií spodního bříška a stehen. Navíc bruslení může být velmi zábavné, využijte krásného počasí, vezměte in-line brusle a jeďte se projet s partnerem nebo kamarádkou. V průměru můžete spálit až 330 kalorií za půl hodiny.

A co dalšího?

Dovolená na horách není jen o lyžování a běžkování, pokud neumíte lyžovat nebo máte strach, můžete se jen procházet po zasněžené krajině. I tím vydáte mnoho energie. Pokud máte malé děti, vezměte sáňky nebo boby a hurá do toho. Tento pohyb je také velmi cenný, protože budete muset několikrát vyšlápnout kopec nahoru. Vaše děti budou nadšené a vy si zlepšíte svou fyzickou kondici.

Ať už si zvolíte kterýkoliv z výše uvedených sportů, důležité je, aby vás to bavilo. Nejde jen o to, sportovat za každou cenu. Pohyb je velmi důležitý, ale dostatečně účinný je pouze tehdy, když to děláte rádi a ne z donucení.

Categories: Fit Hubnutí